Kaj je hokej na travi?

Hokej na travi je priljubljen šport, ki ga igrajo tako moški kot ženske po vsem svetu. Šport se je začel v Angliji proti koncu 19. stoletja. Najbolj je podoben nogometu (nogometu), vendar je nekaj ključnih razlik.

Igrišče meri 100 x 60 jardov (približno 91 x 55 m) z goli na obeh koncih. Velikost vrat je 7 x 12 čevljev (2.1 x 3.7 m) v primerjavi z nogometnimi goli 8 x 24 čevljev (2.44 x 7.32 m). V vsaki ekipi je 11 igralcev. Poleg lahke zaščitne opreme, kot so ščitniki za golen, je edina posebna oprema palica (ki spominja na hokejsko palico), ki jo nosi vsak igralec.

Žoga je običajno narejena iz trde plastike in meri približno 3 cm v premeru. Igralci se lahko dotikajo ali udarjajo po žogi samo z ravnim delom palice in ne smejo udariti žoge s katerim koli delom telesa.
Eden od 11 igralcev v vsaki ekipi je določen za vratarja, ki nosi močno zaščitno opremo, vključno s čeladami, oblazinjenimi rokavicami in neprebojnimi jopiči. Za razliko od drugih igralcev se vratarju dovoljeno dotakniti žoge s katerim koli delom telesa.

Ekipi poskušata žogo preusmeriti na nasprotnikovo stran in doseči gol. Zmaga ekipa z največ točkami po dveh polčasih po 35 minut. Igra je podobna nogometu, vendar je pogosto veliko hitrejša. Lomljenje ni dovoljeno, vendar so nenamerni trki pogosti. Na najvišjih ravneh, vključno z olimpijskimi igrami, hokej na travi vključuje kompleksne taktike, okretne manevre in zelo hitro igro.