Ali lahko ljudje prehitijo številne živali?

Štiri mesece po tem, ko je na poletnih olimpijskih igrah leta 1936 v Berlinu osvojil štiri zlate medalje brez primere, se je Jesse Owens znašel v Havani na Kubi na dirki, ki so jo promotorji poimenovali »Dirka stoletja«. Tokrat pa je bil junaški 23-letni ameriški šprinter postavljen proti konju kot zabava ob polčasu na kubanski nogometni tekmi. Owens je v šprintu na 40 jardov (37 m) dobil prednost na 100 jardov (91 m), in ko je pištola sprožila, da bi začel dirko, je Julio McCaw okleval, preden je odgalopiral proti ciljni črti. Owens je eksplodiral iz blokov in tekel v 9.9-sekundni dirki ter premagal svojega trdoživega štirinožnega izzivalca.

Nadarjen športnik brez sreče:

Kmalu po olimpijskih igrah leta 1936 je Owens izgubil svoj amaterski status, potem ko je sprejel nekaj donosnih pogodb o podpori. Z ekonomsko negotovostjo se bo boril do konca življenja.
V letih po kaskadi »človek proti konju« je Owens dirkal z vlaki, avtomobili, motorji, igralci baseballa – celo s psom. “Od teh dirk mi je postalo slabo,” je kasneje dejal Owens. “Počutil sem se kot čudak.”
Owens je kasneje vodil podjetje za kemično čiščenje in delal kot bencinski serviser samo zato, da bi služil za preživetje. 35 let je kadil škatlico cigaret in umrl je leta 1980 v starosti 66 let, ko je podlegel agresivni vrsti pljučnega raka.